Mijn partijen

Kies de partijen die je volgt. Op de beginpagina staan ze dan bovenaan en bij de partijen krijgen ze een merkje.

Je keuze blijft op dit apparaat. Wij zien niet welke partij je kiest.

Partij · 7 zetels

Forum voor Democratie (FVD): Stemgedrag

Hoe FVD stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.

Wat valt op bij FVD zelf

De onderwerpen waar FVD duidelijk anders stemt dan FVD gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.
  • Bij Samenleving & emancipatie stemt FVD bij 26 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
  • Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt FVD bij 31 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
  • Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt FVD bij 82 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp

Waar FVD het meest verschilt van de Kamer

De onderwerpen met het grootste verschil tussen FVD en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover FVD voor of tegen stemde.
  • Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt FVD bij 82 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100. FVD stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp
  • Bij Samenleving & emancipatie stemt FVD bij 26 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100. FVD stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
  • Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt FVD bij 31 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. FVD stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
  • Bij Migratie & asiel stemt FVD bij 74 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100. FVD stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
  • Bij Democratie & bestuur stemt FVD bij 74 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100. FVD stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 134 moties over dit onderwerp

Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt FVD bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak FVD bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.

In het algemeen

Stemt voor
61% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.568 stemmingen).
Aangenomen
11% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (22 van 197). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
Meeste eigen moties over
Zorg (35 moties, 17%), Belastingen & overheidsfinanciën (23 moties, 11%) en Migratie & asiel (21 moties, 10%).
Stemt het vaakst hetzelfde als
PVV (75%), Groep Markuszower (74%) en BBB (71%).
Stemt het minst vaak hetzelfde als
PvdD (35%), PRO (38%) en Volt (39%).
Niet deelgenomen
Geen: de fractie nam deel aan de stemming over alle 4.583 moties met uitslag.
Leden stemden verschillend
Bij geen enkele motie.
Nipte stemmingen
Had bij 78 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
Ontraden moties
Stemde voor 66% van de moties die het kabinet ontried (1.094 van 1.670). Kamer tegen kabinet

Wat valt op bij het indienen

Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.
  • Dient relatief veel moties in over Belastingen & overheidsfinanciën: 11% van de eigen moties (de hele Kamer: 5%).
  • Dient relatief veel moties in over Economie & ondernemen: 7% van de eigen moties (de hele Kamer: 4%).
  • Dient relatief veel moties in over Migratie & asiel: 10% van de eigen moties (de hele Kamer: 5%).
  • Dient relatief weinig moties in over Verkeer, vervoer & water: 1% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
  • Dient relatief weinig moties in over Justitie & veiligheid: 1% van de eigen moties (de hele Kamer: 8%).

Wat niet opvalt

Onderwerpen waar FVD minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat FVD gewoonlijk doet.
  • Bij Wonen stemt FVD bij 62 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 66 van de 100.Gebaseerd op 169 moties over dit onderwerp
  • Bij Onderwijs & wetenschap stemt FVD bij 59 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 62 van de 100.Gebaseerd op 270 moties over dit onderwerp
  • Bij Werk, inkomen & pensioen stemt FVD bij 65 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 65 van de 100.Gebaseerd op 279 moties over dit onderwerp
  • Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt FVD bij 62 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
  • Bij Verkeer, vervoer & water stemt FVD bij 62 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 278 moties over dit onderwerp
  • Bij Justitie & veiligheid stemt FVD bij 62 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 382 moties over dit onderwerp
  • Bij Cultuur, media & sport stemt FVD bij 66 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp

Bij 8 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.

Te weinig moties

  • Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop FVD voor of tegen stemde).

% voor per onderwerp

Aandeel moties met uitslag waarvoor FVD stemde, met wat FVD gewoonlijk doet als streep
  • Gewoonlijk 61%
Wonen62%169 stemmingen
Zorg76%577 stemmingen
Onderwijs & wetenschap59%270 stemmingen
Werk, inkomen & pensioen65%279 stemmingen
Economie & ondernemen67%160 stemmingen
Klimaat & energie49%426 stemmingen
Landbouw, natuur & stikstof62%315 stemmingen
Verkeer, vervoer & water62%278 stemmingen
Migratie & asiel74%251 stemmingen
Justitie & veiligheid62%382 stemmingen
Defensie70%236 stemmingen
Europa49%144 stemmingen
Democratie & bestuur74%134 stemmingen
Digitalisering & privacy75%100 stemmingen
Samenleving & emancipatie26%109 stemmingen
Cultuur, media & sport66%44 stemmingen
Cijfers als tabel
OnderwerpVóórStemmingen% voorGewoonlijk
Wonen10516962%61%
Zorg43857776%61%
Onderwijs & wetenschap16027059%61%
Werk, inkomen & pensioen18027965%61%
Economie & ondernemen10716067%61%
Belastingen & overheidsfinanciën18923082%61%
Klimaat & energie21042649%61%
Landbouw, natuur & stikstof19431562%61%
Verkeer, vervoer & water17327862%61%
Migratie & asiel18625174%61%
Justitie & veiligheid23738262%61%
Defensie16523670%61%
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking14546231%61%
Europa7114449%61%
Democratie & bestuur9913474%61%
Digitalisering & privacy7510075%61%
Samenleving & emancipatie2810926%61%
Cultuur, media & sport294466%61%

Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.

Per onderwerp

Stemmingen: moties met uitslag waarop FVD voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.

Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.

Stemgedrag per onderwerp
OnderwerpStemmingen% voorGewoonlijkDe hele KamerVerschil met gewoonlijkOpvallendMeest gelijkMinst gelijkEigen moties
Wonen16962%61%66%+1neeJA21 83%PvdD 27%5
Zorg57776%61%63%+15neePVV 77%CDA, D66 47%35
Onderwijs & wetenschap27059%61%62%−2neePVV 71%PvdD 40%16
Werk, inkomen & pensioen27965%61%65%+3neeGroep Markuszower 73%PvdD 40%14
Economie & ondernemen16067%61%63%+6ja (indienen)BBB 77%PvdD 25%15
Belastingen & overheidsfinanciën23082%61%52%+21ja (stemmen, indienen)BBB 88%PRO 24%23
Klimaat & energie42649%61%58%−12neePVV 80%PRO 21%20
Landbouw, natuur & stikstof31562%61%57%0neeBBB 85%PvdD 16%10
Verkeer, vervoer & water27862%61%64%+1ja (indienen)PVV 81%PvdD 31%2
Migratie & asiel25174%61%50%+13ja (indienen)PVV 94%PvdD 8%21
Justitie & veiligheid38262%61%64%+1ja (indienen)Groep Markuszower 73%Volt 45%3
Defensie23670%61%61%+9neePVV 71%PvdD 47%6
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking46231%61%57%−30ja (stemmen)PVV 63%PvdD 30%15
Europa14449%61%55%−12neeGroep Markuszower 87%PRO 14%9
Democratie & bestuur13474%61%58%+13neePVV 84%D66 39%5
Digitalisering & privacy10075%61%79%+14neePVV 83%JA21, PvdD 60%4
Samenleving & emancipatie10926%61%53%−35ja (stemmen)Groep Markuszower 69%PvdD 22%0
Cultuur, media & sport4466%61%59%+5neeBBB 77%CDA, VVD 48%2
Overig250%61%84%−11te weinig (minder dan 15 stemmingen)––0

Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.

Verder