Partij · 3 zetels
DENK: Stemgedrag
Hoe DENK stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.
Wat valt op bij DENK zelf
De onderwerpen waar DENK duidelijk anders stemt dan DENK gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.- Bij Migratie & asiel stemt DENK bij 24 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
- Bij Digitalisering & privacy stemt DENK bij 93 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
- Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt DENK bij 56 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
- Bij Zorg stemt DENK bij 89 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
Waar DENK het meest verschilt van de Kamer
De onderwerpen met het grootste verschil tussen DENK en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover DENK voor of tegen stemde.- Bij Migratie & asiel stemt DENK bij 24 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100. DENK stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt DENK bij 83 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
- Bij Zorg stemt DENK bij 89 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
- Bij Samenleving & emancipatie stemt DENK bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
- Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp
Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt DENK bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak DENK bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.
In het algemeen
- Stemt voor
- 73% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.567 stemmingen).
- Aangenomen
- 35% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (116 van 329). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
- Meeste eigen moties over
- Buitenland & ontwikkelingssamenwerking (104 moties, 31%), Samenleving & emancipatie (36 moties, 11%) en Justitie & veiligheid (35 moties, 10%).
- Stemt het vaakst hetzelfde als
- Volt (83%), SP (82%) en PRO (82%).
- Stemt het minst vaak hetzelfde als
- Groep Markuszower (46%), FVD (46%) en JA21 (48%).
- Niet deelgenomen
- 1 van de 4.583 moties met uitslag (< 1%).
- Leden stemden verschillend
- Bij geen enkele motie.
- Nipte stemmingen
- Had bij 102 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
- Ontraden moties
- Stemde voor 60% van de moties die het kabinet ontried (995 van 1.670). Kamer tegen kabinet
Wat valt op bij het indienen
Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.- Dient relatief veel moties in over Samenleving & emancipatie: 11% van de eigen moties (de hele Kamer: 2%).
- Dient relatief veel moties in over Buitenland & ontwikkelingssamenwerking: 31% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
- Dient relatief weinig moties in over Landbouw, natuur & stikstof: 0% van de eigen moties (de hele Kamer: 7%).
Wat niet opvalt
Onderwerpen waar DENK minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat DENK gewoonlijk doet.- Bij Economie & ondernemen stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 160 moties over dit onderwerp
- Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp
- Bij Klimaat & energie stemt DENK bij 76 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 425 moties over dit onderwerp
- Bij Verkeer, vervoer & water stemt DENK bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 278 moties over dit onderwerp
- Bij Defensie stemt DENK bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 61 van de 100.Gebaseerd op 236 moties over dit onderwerp
- Bij Samenleving & emancipatie stemt DENK bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
- Bij Cultuur, media & sport stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp
Bij 7 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.
Te weinig moties
- Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop DENK voor of tegen stemde).
% voor per onderwerp
Aandeel moties met uitslag waarvoor DENK stemde, met wat DENK gewoonlijk doet als streep- Gewoonlijk 73%
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Vóór | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk |
|---|---|---|---|---|
| Wonen | 136 | 169 | 80% | 73% |
| Zorg | 515 | 577 | 89% | 73% |
| Onderwijs & wetenschap | 212 | 270 | 79% | 73% |
| Werk, inkomen & pensioen | 232 | 279 | 83% | 73% |
| Economie & ondernemen | 117 | 160 | 73% | 73% |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 169 | 230 | 73% | 73% |
| Klimaat & energie | 321 | 425 | 76% | 73% |
| Landbouw, natuur & stikstof | 175 | 315 | 56% | 73% |
| Verkeer, vervoer & water | 209 | 278 | 75% | 73% |
| Migratie & asiel | 60 | 251 | 24% | 73% |
| Justitie & veiligheid | 240 | 382 | 63% | 73% |
| Defensie | 169 | 236 | 72% | 73% |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 385 | 462 | 83% | 73% |
| Europa | 86 | 144 | 60% | 73% |
| Democratie & bestuur | 82 | 134 | 61% | 73% |
| Digitalisering & privacy | 93 | 100 | 93% | 73% |
| Samenleving & emancipatie | 82 | 109 | 75% | 73% |
| Cultuur, media & sport | 32 | 44 | 73% | 73% |
Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.
Per onderwerp
Stemmingen: moties met uitslag waarop DENK voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.
| Onderwerp | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk | De hele Kamer | Verschil met gewoonlijk | Opvallend | Meest gelijk | Minst gelijk | Eigen moties |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wonen | 169 | 80% | 73% | 66% | +8 | nee | PRO 82% | FVD 46% | 6 |
| Zorg | 577 | 89% | 73% | 63% | +17 | ja (stemmen) | SP 85% | VVD 47% | 20 |
| Onderwijs & wetenschap | 270 | 79% | 73% | 62% | +6 | nee | Volt 89% | Groep Markuszower 39% | 23 |
| Werk, inkomen & pensioen | 279 | 83% | 73% | 65% | +11 | nee | SP 84% | JA21 50% | 17 |
| Economie & ondernemen | 160 | 73% | 73% | 63% | 0 | nee | SP 78% | JA21 44% | 4 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 230 | 73% | 73% | 52% | +1 | nee | SP 83% | JA21 43% | 10 |
| Klimaat & energie | 425 | 76% | 73% | 58% | +3 | nee | 50PLUS 82% | FVD 40% | 14 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 315 | 56% | 73% | 57% | −17 | ja (stemmen, indienen) | Volt 84% | FVD 27% | 0 |
| Verkeer, vervoer & water | 278 | 75% | 73% | 64% | +3 | nee | 50PLUS 77% | PvdD 56% | 23 |
| Migratie & asiel | 251 | 24% | 73% | 50% | −49 | ja (stemmen) | PvdD 94% | PVV 8% | 9 |
| Justitie & veiligheid | 382 | 63% | 73% | 64% | −10 | nee | PvdD 89% | PVV 34% | 35 |
| Defensie | 236 | 72% | 73% | 61% | −1 | nee | PRO 83% | PVV 44% | 22 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 462 | 83% | 73% | 57% | +11 | ja (indienen) | SP 93% | Groep Markuszower 20% | 104 |
| Europa | 144 | 60% | 73% | 55% | −13 | nee | Volt 86% | FVD 28% | 7 |
| Democratie & bestuur | 134 | 61% | 73% | 58% | −11 | nee | Volt 88% | FVD, PVV 49% | 6 |
| Digitalisering & privacy | 100 | 93% | 73% | 79% | +20 | ja (stemmen) | 50PLUS 97% | JA21 55% | 4 |
| Samenleving & emancipatie | 109 | 75% | 73% | 53% | +3 | ja (indienen) | PvdD 90% | FVD 27% | 36 |
| Cultuur, media & sport | 44 | 73% | 73% | 59% | 0 | nee | PRO, Volt 93% | Groep Markuszower, PVV 48% | 0 |
| Overig | 2 | 100% | 73% | 84% | +27 | te weinig (minder dan 15 stemmingen) | – | – | 0 |
Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.